AKTUÁLNĚ


POZOR ZMĚNA!!!

Od října 2018, bude každý pátek, odpolední poradna jen do 14:00 hodin.

                                                                                    Děkujeme za pochopení.

 


Aktuálně ke Covidu 19:

Od 15.9.2020, platí nový algoritmus testování na Covid 19 a ke karanténám či izolacím covid pozitivních pacientů či jejich kontaktů.

1) Pokud je vaše dítě nachlazené, má teplotu, rýmu, kašel, bolest v krku, nechte ho 10 dní doma. Pokud bude za poslední 3 dny bez příznaků, může do kolektivu. Týká se i virových průjmů, se zvýšenou tt.

2) Kromě vyloženě závažných případů či rizikových pacientů, neposíláme nikoho na covid test! Hygiena a odběrová místa nestíhají. Dle našich zkušeností z ordinace můžeme říct, že hlavním příznakem u dospělých a starších dětí je zvýšená únava, ucpaný nos, bolest v krku a absolutní ztráta čichu a chuti. Může být i bezpříznakový průběh. Malé děti bývají většinou zcela asymptomatické.

3) Nakažených je mezi námi jistě minimálně desetinásobně víc, než je pozitivních testů a z toho vyplývá, že smrtnost a podíl hospitalizaci je zcela minimální a předpokládá se, že do konce října bude promořeno 60-70% obyvatel a poté by měla fungovat kolektivní imunita.

4) Potvrzení o chronickém respiračním onemocnění již nevydáváme, dle doporučení MZCR potvrzuje prohlášení rodič a donese do školy např. zprávu z posledního vyšetření k nahlédnutí.

Děkujeme za spolupráci a přejeme vám zdraví.
MUDr. Pavla Kolková a sestřička Marta Haderková